GMINNY TURNIEJ FIFA 17 na PS4

Turniej odbył się 23.09.2017r. w Sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku i była to pierwsza impreza tego typu na brańszczykowskiej ziemi.

 

 

Oficjalny start turnieju odbył się o godzinie 14:00, ale już od południa wszyscy zainteresowani mogli pojawiać się na miejscu i spróbować rywalizacji w grę FIFA 17 na platformie PlayStation4. Dla uczestników imprezy przygotowaliśmy 8 stanowisk, na których rozegrane zostały mecze grupowe oraz kolejne etapy drabinki pucharowej. Poza stanowiskami do gry przygotowaliśmy także małą niespodziankę w postaci poczęstunku dla wszystkich osób, które brały udział w wydarzeniu.

 

Pierwsze osoby pojawiły się tuż przed południem i po załatwieniu wszelkich formalności przystąpiły do sparingów z kolejnymi rywalami. Wszyscy chcieli jak najlepiej rozpocząć pierwszą fazę rozgrywek jaką były rozgrywki grupowe.

Do turnieju zgłosiło się 39 graczy, którzy w wyniku losowania podzieleni zostali na 7 następujących grup:
GRUPA A
boniekzibi00 – Juventus Turyn, Bartek – Napoli S.C., Maszik – Manchester United, SHOOGI – Manchester United, Bloszek – Real Madryt (opiekun grupy)

GRUPA B
ADAŚ – Manchester United, Harras – Real Madryt, stefan – Bayern Monachium, adusia – Real Madryt, JakubeQ – Liverpool FC, Matek7 – Real Madryt (opiekun grupy)

GRUPA C
Zalewa – Manchester United, Ziolo25 – Atletico Madryt, Matjudzi96 – Manchester City, Rafek202 – FC Barcelona, MakumbaZN – Juventus Turyn, Pawlap86 – Real Madryt (opiekun grupy)

GRUPA D
Rysio – Borussia Dortmund, PLUCZ – Juventus Turyn, japko – Real Madryt, Krakowiak – Manchester City, Kamos90 – Bayern Monachium, Brzostek – Manchester United (opiekun grupy)

GRUPA E
Adriano – Manchester United, michal89 – Chelsea FC, tomasz – Borussia Dortmund, piotrekbramkarz – Bayern Monachium, Trycu – PSG, Zigi – FC Barcelona (opiekun grupy)

GRUPA F
Cycu11 – Inter Mediolan, Kotu – Liverpool FC, wisnia1916 – Real Madryt, Pawciu – Atletico Madryt, Cyro – Real Madryt, Drzewko – Arsenal (opiekun grupy)

GRUPA G
blazej772007 – FC Barcelona, Blue – Real Madryt, pióro – Borussia Dortmund, Bartus005 – Real Madryt, Karolek – Atletico Madryt (opiekun grupy)

 

Rywalizacja w grupach była bardzo interesująca, szczególną popularnością cieszyły się pojedynki graczy: adusia, JakubeQ oraz blazej772017, a także pojedynki kilku graczy, którzy w trakcie turnieju pokazali duże umiejętności. Z każdej grupy bezpośrednio wychodziły dwie osoby, a trzecie miejsce uprawniało do gry w barażach.

 

Bezpośredni awans z grup wywalczyli: Bloszek, SHOOGI, Matek7, Harras, Ziolo25, Matjudzi96, Rysio, Brzostek, Trycu, tomasz, Cyro, Drzewko, Bartus005 i blazej772007. W barażach zmierzyli się ze sobą: wisnia1916, JakubeQ, Bartek, Kamos90, michal89, MakumbaZN i Karolek, a awans do fazy pucharowej udało się wywalczyć graczom Kamos90 oraz wisnia1916.

 

Drugim etapem turnieju była faza pucharowa, w której uczestnicy turnieju rywalizowali między sobą w dwumeczu z ewentualną dogrywką oraz karnymi.

W pierwszej rundzie tej części rozgrywek wyniki przedstawiły się następująco:
Bloszek (13:2) blazej772007
Trycu (2:10) Brzostek
Cyro (6:1) Harras
Ziolo25 (5:1) wisnia1916
Matek7 (2:0) tomasz
Bartus005 (6:3) Matjudzi96
Kamos90 (2:4) SZOOGI
Rysio (3:1) Drzewko

 

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:
Bloszek (3:5) Brzostek
Cyro (2:3) Ziolo25
Matek7 (2:4) Bartus005
SHOOGI (8:3) Rysio

 

W półfinałowych padły następujące wyniki:
Brzostek (1:8) Ziolo25
Bartus005 (5:4) SHOOGI

 

Niezwykle zaciętym pojedynkiem okazał się mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się ze sobą SHOOGI i Brzostek,. Obaj gracze rozgrywali swoje mecze w tym turnieju Manchesterem United. W podstawowym wymiarze czasu padł remis 3:3 choć zarówno jeden jak i drugi uczestnik turnieju mógł przesądzić wynik spotkania przed ostatnim gwizdkiem. Szczególnie bliski był tego Brzostek, który w samej końcówce trafił w poprzeczkę rywala. Konkurs rzutów karnych pokazał kto lepiej przygotował się do turnieju i przećwiczył ten element rywalizacji. Minimalnie lepszym w egzekwowaniu jedenastek okazał się SHOOGI dzięki czemu zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Ciekawostką dla wielu osób może być fakt, że SHOOGI przygodę z grą FIFA17 zaczął dzień przed turniejem.

 

Równolegle rozgrywany był finał turnieju FIFA17 na PS4, w którym mierzyli się ze sobą Bartus005 oraz Ziolo25. Obaj zawodnicy przez cały turniej grali zespołami z Madrytu, pierwszy Realem, a drugi Atletico. Derbowy klimat dawał dodatkowy smaczek temu spotkaniu choć tak naprawdę obaj uczestnicy zdawali sobie sprawę o jaką stawkę grają. Finaliści bardzo dobrze weszli w to spotkanie i posiadane umiejętności wskazywały, że nie znaleźli się w tym miejscu przypadkowo. Jeszcze w pierwszej połowie Bartus005 stracił jednego z zawodników i pomimo korzystnego wyniku musiał dokonać pewnych zmian w ustawieniu, aby móc rywalizować do końca w tym spotkaniu. Przeprowadzone zmiany sprawiły, że brak jednego zawodnika był niemal niezauważalny przez większość spotkania. Dopiero w końcówce to Ziolo25 przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Przeprowadzane ataki sprawiły, że złapał kontakt z rywalem. Nieskuteczność w kilku kluczowych sytuacjach zemściła się i tuż przed końcem spotkania Bartus005 podwyższył wynik spotkania na 5:3 czym zapewnił sobie mistrzostwo w Gminnym Turnieju FIFA17 na PS4.

 

 

 

Gracze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali vouchery na łączną kwotę 600 zł do wykorzystania w Wypożyczalni K-9 DVD Centrum. Wszyscy uczestnicy ćwierćfinałów otrzymali natomiast „specjalne” ulotki, dzięki którym mogą dokonać darmowego wypożyczenia filmu lub wymiany gry w K-9 (poza filmami można tam również wypożyczyć gry na PC, Xbox i PlayStation).

Pierwszy turniej tego typu zorganizowany przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS uważamy za bardzo udany i cieszymy się, że uczestnicy podzielają nasze odczucia. Atmosfera stworzona przez wszystkie osoby, które w sobotę 23.09.2017r razem z nami brały udział w Gminnym Turnieju FIFA17 na PS4 sprawiła, że w najbliższym czasie planujemy kolejne imprezy. Jednocześni zapewniamy, że nasza oferta będzie dużo szersza dzięki czemu chcemy dotrzeć do użytkowników zarówno PlayStation4 jak i Xbox’a oraz miłośników gier FIFA i PES.