Turnieje E-Sports!

27 stycznia oraz 3 lutego do Brańszczyka udali się lokalni sympatycy gier sportowych na PlayStation4 oraz XBOX ONE, a to wszystko za sprawą Turniejów e-Sports organizowanych Stowarzyszenie BOCIAN KRiS oraz Wypożyczalnię K-9 DVD Centrum w sali widowiskowej przy remisie OSP.

Pierwszy ze wskazanych terminów przeznaczony był dla sympatyków gry PES 2018. W turnieju wzięło udział łącznie 24 graczy, z czego połowę stanowili mieszkańcy Gminy Brańszczyk lub Powiatu Wyszkowskiego. Pozostałe osoby przyjechały z Warszawy, a najdalej miał gracz, który przybył na turniej z Białegostoku. Ponadto wśród uczestników Turnieju e-Sport PES 2018 znaleźli się między innymi Mistrz Polski grający pod nick’em Nieswiec1913, a także youtuber Pentoza133, który komentował mecze finałowe.

O godzinie 14:00 przybyli na miejsce gracze rozpoczęli zmagania grupowe, które były I etapem rozgrywek. Uczestników turnieju podzielono na cztery sześciodrużynowe grupy, z każdej grupy dwie osoby awansowały zgodnie z rozpiską do FINAŁU A, trzecia osoba do FINAŁU B. Zmagania graczy na tym etapie były często bardzo wyrównane, a o awansie do kolejnego etapu decydowały wyniki poszczególnych meczów.

II etap polegał na systemie pucharowym do dwóch przegranych – składał się on z FINAŁU A i FINAŁU B – w FINALE A gracze rywalizowali o I miejsce w turnieju – w przypadku awansu z trzeciego miejsca w grupie lub porażki w FINALE A gracze mierzyli się ze Sobą w FINALE B, w którym maksymalnie można było zająć II miejsce. Zgodnie z oczekiwaniami prawdziwe emocje rozpoczęły się w fazie play-off. Dało się to odczuć już podczas ustawiania taktyki przez graczy pod kontem przeciwnika. W FINALE A o I miejsce w rozgrywkach walczył wyszkowianin Michał Chrzczonowski (Grzybiarze), a jego rywalem był zwycięzca cyklu pestur.pl Michał Podlas (Nieswiec1913). Po bardzo emocjonującym pojedynku lepszy okazał się Nieswies1913, drugie miejsce zajął Grzybiarze, który w FINALE B pokonał Michała Gryckiewicza (Ziomek) zamykającego podium. Relacja z przebiegu turnieju była na bieżąco przekazywana na Facebooku przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS oraz Polską Scenę Pro Evolution Soccer.

A oto co na temat Turnieju e-Sport uważa jego zwycięzca Nieswiec1913:

„Spotkanie odbywało się w sali przy miejscowej straży pożarnej co do prawdy brak było baru w którym można było zakupić coś ciepłego do jedzenia ale za to organizator przygotował zupełnie darmowy poczęstunek i napoje dla każdego z uczestników wydarzenia co na pewno w pełni rekompensowało powyższe nieudogodnienie(…). Kolejną super sprawą był komentarz pentozy meczu finałowego oraz meczu o 2-3 miejsce (zwycięzca drabinki b z przegranym z finału). Wszyscy zgodnie stwierdzili, że poziom komentatora w niczym nie odbiegał od profesjonalistów , których można usłyszeć na antenie popularnych kanałów telewizyjnych. Fajną sprawą było też to, że każdy z uczestników który chociaż wyszedł z grupy dostał pamiątkowy kubek niby mała rzecz, a cieszy:) Zresztą nagrody myślę, że jak na takie spotkanie były bardzo fajne (…).Organizatorzy zapewniają, że kolejne edycje tego wydarzenia są tylko kwestią czasu i wstępnie podczas rozmów kuluarowych udało mi się usłyszeć, że następny turniej odbędzie się w okresie wakacyjnym, a turniej będzie planowany na jeszcze więcej osób i z jeszcze lepszymi nagrodami, także z mojej strony zachęcam osoby wahające się do udziału, bo naprawdę warto.”

 

Kolejny Turniej e-Sport odbył się 3 lutego 2018 roku i przeznaczony był dla sympatyków gry FIFA 18 na platformach PlayStation4 oraz XBOX ONE. Większość graczy przybyła na miejsce już o godzinie 13:00 aby uregulować wszystkie formalności i rozgrzać sę przed planowanymi pojedynkami.

W sumie w turnieju wzięło udział 66 graczy, którzy rywalizowali ze sobą w 11 grupach, 9 grup grało na platformie PlayStation4, a pozostałe 2 grupy na XBOX ONE. Największe emocje wzbudzały mecze w grupie H, gdzie znalazł się Ziolo25 oraz Brzostek, którzy w poprzednim turnieju zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce. Tym razem zakończyli oni rozgrywki w fazie grupowej co było dużym zaskoczeniem dla wielu przybyłych osób. Poza tym ciekawa sytuacja miał miejsce w grupie E, gdzie pięciu graczy grało takim samym zespołem. Rozgrywając swoje mecze w I etapie turnieju uczestnicy musieli przyjąć odpowiednią taktykę ponieważ awans z drugiego miejsca w kilku przypadkach umożliwiał otrzymanie wolnej rundy w drodze do finału.

Z każdej grupy do fazy pucharowej awansowało tylko 2 graczy, którzy w II etapie Turnieju e-Sport FIFA 18 rywalizowali zgodnie z wcześniej przygotowanym rozstawieniem.

W drodze do finału na każdym szczeblu drabinki pucharowej gracze rywalizowali ze sobą rozgrywając dwumecz. W przypadku pojedynków pomiędzy graczami z grup XBOX ONE oraz PlayStaion4 rywalizowali oni po jednym meczu na każdej z platform. Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej z rozgrywkami pożegnał się Bartus005, zwycięzca poprzedniego turnieju FIFA organizowanego przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS. Bardzo mocna ekipa graczy przyjechała na turniej z Leszczydołu Nowiny, awansowali oni pewnie ze swoich grup, a potem eliminowali kolejnych rywali.

Pojedynki decydujące o końcowej klasyfikacji na podium Turnieju e-Sport FIFA 18 były bardzo zacięte i z wieloma zwrotami akcji, ale oba ostatecznie zakończyły się identycznym wynikiem, czyli 3:1. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął LuCaSyno1997, który wygrał z Damiano. W finale natomiast doszło do pojedynku graczy, którzy grali zespołem Realu Madryt. Lepszy w rywalizacji Igorro2000 i KlimekLN okazał się ten drugi.

Wszystkim osobom, które uczestniczyły w Turnieju e-Sport FIFA 18 organizatorzy zapewnili poczęstunek oraz kawę i herbatę, a także kilka godzin świetnej zabawy w wyśmienitym gronie.

 

Swoimi odczuciami na temat turnieju postanowił podzielić się z nami jego zwycięzca, KlimekLN:

 

„Turniej odbywał się w sali przy remizie strażackiej w Brańszczyku. Po wejściu na sale już było można odczuć jak dobra atmosfera panuje wśród wszystkich uczestników i organizatorów co przekładało się na miła i przyjemną rozgrywkę w turnieju(…). Ciekawostką może być to że jeżeli zawodnik grający na PlayStation4 spotkał w fazie pucharowej zawodnika z XBOX ONE to były rozgrywane dwa mecze, po jednym na każdej z konsol. System meczu w fazie pucharowej odbywał się na zasadzie mecz i rewanż co powodowało większe emocje i szanse na zwycięstwo. Myślę że poziom meczy w grupie jak i również w dalszej części rozgrywek był bardzo wysoki i każdy dawał z siebie wszystko. Każdy mecz był ważny więc nie można było choć na chwile się zdekoncentrować . Tak jak wspominałem , mecze w fazie pucharowej odbywały się również na konsoli XBOX , więc zawodnicy musieli nie jako potrafić grać na obydwu konsolach(…). Organizację turnieju oceniam jak bardzo dobrą , cała ekipa ze Stowarzyszenia BOCIAN KRiS postarała się żeby ten turniej odbył się w jak najlepszej atmosferze i w bardzo sprawnym tempie. Na turnieju nie zabrakło posiłków oraz napojów, co jest ważne w takich turniejach, ponieważ jest to jednak wiele godzin grania. W rozmowach z organizatorami dostałem zapewnienie, że kolejny turniej odbędzie się w okresie wakacyjnym wiec zachęcam już dziś wszystkich którzy są niezdecydowani na wzięcie udziału w tych rozgrywkach. Fajną sprawą było by również zorganizowanie turnieju 2 vs 2, ale to już w rękach organizatorów leży czy się uda to zorganizować. Jeszcze raz wielkie brawa dla BOCIAN KRiS za organizację i wszystkich zawodników, którzy brali udział w turnieju.”

 

Dla graczy, którzy znaleźli się na podium Turniejów e-Sports PES 2018 oraz FIFA 18 przygotowaliśmy nagrody rzeczowe lub karty podarunkowe, a także granitowe statuetki i pamiątkowe kubki z turniejowymi grafikami. Poza tym najlepsi gracze, którzy nie załapali się na podium mogli liczyć na nagrody pocieszenia w postaci wcześniej wspomnianych kubków.

 

Stowarzyszenie BOCIAN KRiS pragnie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w organizacji Turniejów e-Sport PES 2018 oraz FIFA 18.

 

Przede wszystkim pragniemy podziękować za poczęstunek dla uczestników turniejów, który otrzymaliśmy od sklepu „u Banana”, misie były przepyszne i rozeszły się bardzo szybko.

 

Ponadto dziękujemy Krzysztofowi Podlesiowi z www.fajoskareklama.com.pl, który przygotował upominki dla uczestników turniejów, a także wykonał kubki, które bardzo spodobały się wszystkim nagrodzonym graczom.

 

Dziękujemy także Wypożyczalni K-9 DVD Centrum, która pomogła Stowarzyszeniu BOCIAN KRiS w organizacji stanowisk, a także ufundowała część nagród.

Patrzymy na ręce playoff

Miłośników gier sportowych na konsolach PlayStation4 oraz XBOX ONE zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a na Facebook’u gdzie z pewnością pojawią się informacje o kolejnych Turniejach e-Sports planowanych przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS jeszcze na ten rok. Wstępnie sugerujemy by poszukać partnera do gry 2 vs 2.

Losowanie grup Turnieju e-Sport PES 2018
https://youtu.be/0ZiU6uBR2no 
Losowanie grup Turnieju e-Sport FIFA 18
https://youtu.be/zjupPkqbSKU