Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk

9 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – JUNIOR oraz OPEN.

Swoje zmagania jako pierwsi rozpoczęli najmłodsi sympatycy tenisa stołowego. Uczestników Turnieju wspierali rodzice oraz nauczyciele, a sportowych emocji nie zabrakło zarówno w fazie grupowej jak i w kolejnych etapach turnieju.

Wśród dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Zalewska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Marszał, a najlepsza okazała Oliwia Wróbel. Zarówno Oliwia jak i Zuzanna były stawiane w roli faworytek ze względu na bardzo dobrą postawę w poprzednim turnieju organizowanym przez stowarzyszenie, w którym to zajęły identyczne lokaty.

Bardzo dużo emocji dostarczyła również rywalizacja wśród chłopców, a na najniższym stopniu podium stanął Hubert Marszał, drugie miejsce wywalczył Marcel Damętko, puchar za pierwsze miejsce powędrował do Maksymilana Bajora. Zwycięzca w kategorii JUNIOR po raz kolejny wywalczył miejsce na podium w turnieju tenisa stołowego, a niebawem Maksymiliana czeka rywalizacja wśród rówieśników na szczeblu powiatowym w związku z czym życzymy powodzenia i wierzymy w dobry wynik.

Uczestnicy turnieju w kategorii OPEN przybyli na salę gimnastyczną około godziny 15:00 dzięki czemu mieli czas na przygotowanie się przed rozgrywkami i uregulowanie wszelkich formalności w biurze zawodów. Panie rywalizowały ze sobą w formule „każda z każdą” dzięki czemu obserwowaliśmy wiele ciekawych pojedynków w walce o podium. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: trzecie miejsce zajęła Katarzyna Iwańska, druga była Milena Rosińska, a najlepsza w swojej kategorii ponownie była Dorota Budnicka.

Panowie rozpoczęli rywalizację w turnieju od losowania przeciwników, z którymi zmierzyli się w pierwszej rundzie. Następnie rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk przebiegała według systemu pucharowego do dwóch przegranych zgodnie z poniższą grafiką.

Zgodnie z przyjętym systemem rozgrywek wszyscy uczestnicy rozpoczęli rywalizację w FINALE A, ale w przypadku porażki na którymkolwiek szczeblu rozgrywek przechodzili oni do FIANAŁU B gdzie zgodnie z rozstawieniem rywalizowali o miejsce na podium. W przypadku porażki w FINALE B żegnali się oni z turniejem.

 

W FINALE A zmierzyli się ze sobą Artur Kasprzak oraz Wojciech Łokietek, pojedynek dość pewnie wygrał pierwszy ze wspomnianych Panów i ostatecznie zajął pierwsze miejsce w turnieju. Natomiast Wojciech Łokietek zmierzył się w FINALE B z Marcinem Dudziec gdzie w pojedynku o drugie miejsce znów musiał uznać wyższość rywala zajmując ostatecznie trzecią lokatę. Marcin Dudziec, który zajął ostatecznie drugie miejsce rozegrał bardzo dobre zawody i uległ jedynie zwycięzcy turnieju.

Wiele osób biorących udział w turnieju podkreślało, że jak na gminny turniej udało się uzyskać bardzo wysoki poziom. Poza braćmi Skoczylas, którzy w poprzedniej edycji zajęli pierwsze i drugie miejsce w turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS nie zabrakło również najlepszych tenisistów tegorocznego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rząśnik.

Ponadto w turnieju wzięło udział kilku zawodników mających za sobą występy w lidze, a Pan Artur Kasprzak z Warszawy jest dobrze znany w środowisku tenisa stołowego z profesjonalnego sprzętu oraz kolekcjonowania trofeów niemal wszystkich okolicznych rozgrywek.

Nagrody w kategorii JUNIOR Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk wręczyli Z-ca Wójta Pan Marek Zdziarstek oraz Paweł Kowalski ze Stowarzyszenia BOCIAN KRiS.

Nagrody w kategorii OPEN Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk wręczyli Wójt Gminy Brańszczyk Pan Wiesław Przybylski oraz Damian Jechna z Zarządu Stowarzyszenia BOCIAN KRiS.

Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek, który Stowarzyszenie BOCIAN KRiS otrzymało od wspierającego nasze działania Sklepu „u Banana”.

Poza Pucharami i pamiątkowymi statuetkami najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz kubki z dedykowaną na turniej grafiką.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe słowa kierowane pod adresem organizacji turnieju oraz Wójtowi Gminy Brańszczyk za objęcie naszej inicjatywy patronatem.

Podziękowania należą się również wszystkim firmom wspierającym nasze działania. Bez ich wsparcia Stowarzyszenie BOCIAN KRiS nie mogłoby rozwinąć skrzydeł.