Turniej eSportowy FIFA 19

25 maja 2019 roku Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało kolejną imprezę dla sympatyków gier wideo. Turniej eSportowy FIFA 19 odbył się w dość nietypowym miejscu jakim była stodoła. Miejsce imprezy zostało wybrane nieprzypadkowo, Agroturystyka u Kaflika to idealne miejsce no organizację inicjatyw dla większej grupy osób, wieczory kawalerskie czy panieńskie, a także imprezy integracyjne w tym miejscu to zawsze świetna impreza.
W związku z Turniejem eSportowym FIFA 19 Członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla graczy 10 stanowisk do gry, z czego 8 przeznaczonych było do rywalizacji w formule 1vs1 oraz 2 stanowiska dla osób, które zdecydowały się również do spróbowania swoich sił w formule 2vs2.

Na turniej zapisało się w sumie 56 osób, ale ostatecznie na miejscu imprezy zabrakło kilku osób, w związku z czym cześć meczy w grupach zakończyła się walkowerem.

Wielu graczy, którzy rywalizowali w formule 2vs2 zgodnie uważało, że terminarz jest bardzo intensywny i niespodziewanie dużo meczu przyszło im zagrać.

Poza stanowiskami do gry przygotowano także poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla i małą strefę gastronomiczną na terenie za stodołą. Przy okazji Stowarzyszenie BOCIAN KRiS pragnie podziękować piekarni WAWIE oraz Zakładom Mięsnym Somianka za wsparcie kolejnej inicjatywy.
Zgodnie z harmonogramem imprezy w trakcie rozgrywania meczy grupowych rozgrywane były również zmagania pucharowe w formule 2vs2 i po kilku godzinach intensywnej rywalizacji podium rozgrywek przedstawia się następująco:
1. Cytrynówka
2. Pytonogi
3. Finezja FC
Oto co do powiedzenia na temat Turnieju eSportowego FIFA 19 mają zwycięzcy w formule 2vs2:
“Zacznijmy od tego że Fifa nie ma miłośników, każdy kto grał w tą grę zrozumie o co nam chodzi… Turniej za to przebiegał bardzo sprawnie, poziom był wysoki, dobór lokalizacji bardzo przypadł w nasze gusta, atmosfera napięta lecz z zachowaniem zasady fair play.
Wybór miejsca na pewno był charakterystyczny, ponieważ będąc na podobnych eventach nie tylko związanych z FIFA nigdy nie byliśmy w takim miejscu, które oferuje agroturystyka.

Co tu dużo pisać bardzo udana impreza. W turniejach jesteśmy debiutantami jednak widać po naszym osiągnięciu każdy ma szanse na końcowy triumf. Rozgrywki 2vs2 na pewno są urozmaiceniem do klasycznej rywalizacji solo, a także fun stając do gry z przyjacielem z druga drużyną. Polecilibyśmy znajomym , aby raz na zawsze rozstrzygnąć kto jest lepszy. Team Cytrynówka propsuje takie inicjatywy i już nie możemy się doczekać kolejnej imprezy.”

Po zakończeniu fazy grupowej rywalizacja 1vs1 weszła na wyższy poziom emocji ponieważ rozgrywany aktualnie mecz mógł być ostatnim dla każdego gracza. Nie brakowało wielu ciekawych pojedynków, a liczna delegacja z Leszczydołów odprawiała z kwitkiem kolejnych sympatyków gry FIFA 19.
Ostatecznie na podium Turnieju eSportowego FIFA 19 w formule 1vs1 stanęli:
1. KlimekLN
2. ardjanek
3. SzczypiorekLN
KlimekLN po raz drugi z rzędu wygrywa organizowany przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS Turniej FIFA. Na to czy obroni dwukrotnie zdobyte podium Turnieju musimy jednak poczekać do kolejnej odsłony gry. Wszystkich graczy zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej, na których z pewnością będziemy informować o naszych planach turniejowych.
Dziękujemy jeszcze raz sponsorom Stowarzyszenia, dzięki którym możemy działać na rzecz lokalnego społeczeństwa.