STRONGMAN CUP OSP TUCHLIN 2019

STRONGMAN CUP OSP TUCHLIN 2019 było nową inicjatywą, w którą się zaangażowaliśmy.
Pomagaliśmy w przygotowaniu imprezy oraz w realizacji zawodów dla dzieci oraz dla Druhów Ochotników z terenu Naszej Gminy. Zawody odbyły się w Tuchlinie 22 czerwca 2019 roku.
   
Głównym organizatorem była Jednostka OSP Tuchlin oraz Rada Sołecka Tuchlina. Współorganizatorem była Gmina Brańszczyk oraz Stowarzyszenie BOCIAN KRiS
W trakcie imprezy zorganizowana została loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Przygotowany został także poczęstunek i zimne napoje. Ponadto wśród tłumu krążyły osoby z puszkami ponieważ przy okazji STRONGMAN CUP OSP odbyła się kwesta. Całość dochodów zostanie przekazana na doposażenie Jednostki OSP Tuchlin.
Najmłodsi sympatycy strażackich zawód rywalizowali w trzech konkurencjach: wyścig w workach, strażacki bieg z taczką oraz ratowanie kotka. Wszystkie konkurencje były na czas, a o końcowej klasyfikacji decydowała suma wszystkich czasów uzyskanych w podczas wykonywania poszczególnych zadań. Końcowa klasyfikacja wśród dzieci przedstawia się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce – Alicja Podleś
II miejsce – Sara Lasota
III miejsce – Gabriela Maciejewska
Chłopcy:
I miejsce – Jerzy Lasota
II miejsce – Damian Kulesza
III miejsce – Dawid Pałubiński
Dzieci, które stanęły na podium otrzymały puchary oraz medale. Ponadto wszyscy najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali pluszaki od sklepu Mrówka w Wyszkowie.

Do zawodów strażackich zgłosiło się w sumie 5 Jednostek OSP z terenu Gminy Brańszczyk. Każda z drużyn liczyła po czterech druhów każda. Były to Drużyny OSP Brańszczyk, OSP Nowe Budy, OSP Poręba I, OSP Poręba II, OSP Tuchlin oraz OSP Udrzyn. Strażacy musieli uporać się z czterema konkurencjami, dwoma indywidualnymi czyli przetaczanie opony, oraz spacer strażaka (z kanistrami napełnionymi wodą), a także dwoma drużynowymi polegającymi na przeciąganiu samochodu strażackiego i ratowaniu kotka z wysokości (w zastępstwie żywych kotków były maskotki).

W przypadku strażackich wojaży również najistotniejszy był czas w jakim wykonywane zostały poszczególne zadania. W klasyfikacji drużynowej zsumowane były poszczególne czasy wszystkich druhów danego zespołu uzyskane w zawodach. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej do czasów poszczególnych zawodników doliczono czas uzyskany w zadaniach drużynowych.
Podium zawodów STRONGMAN CUP OSP TUCHLIN 2019 przedstawia się następująco:
Drużynówka
I miejsce – OSP Tuchlin (03:43,52)
II miejsce – OSP Brańszczyk (04:05,89)
III miejsce – OSP Poręba II (04:10,56)
Idywidualnie
I miejsce – Rafał Rosiński (OSP Tuchlin)
II miejsce – Marcin Krzeczkowski (OSP Tuchlin)
III miejsce – Krzysztof Roguszewski (OSP Tuchlin)
Całe zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, ale ze względu na charakter imprezy liczyła się przede wszystkim zabawa. Zawody strażackie STRONGMAN CUP OSP TUCHLIN 2019 traktujemy z lekkim przymrużeniem oka. Dla wielu jednostek była to dobra rozgrzewka przed jutrzejszymi Zawodami Powiatowymi Jednostek OSP, które odbędą się w Długosiodle. Przy okazji życzymy powodzenia wszystkim Druhom, którzy będą reprezentować Naszą Gminę.
Sponsorem medialnym był Tygodnik Wyszkowiak, w którym ukazał się artykuł i obszerna galeria z imprezy.
a także Tuba Wyszkowa
Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w podobnych inicjatywach.
Dziękujemy za wspólną zabawę.
Ze sportowymi pozdrowieniami Stowarzyszenie BOCIAN KRiS.