e-Sports

Bardzo ważną częścią działalności Stowarzyszenia BOCIAN KRiS jest organizacja e-sportowych turniejów offline-owych na terenie Gminy Brańszczyk oraz promocja tego typu inicjatyw. Dzięki ciężkiej pracy członków stowarzyszenia i wsparciu lokalnych przedsiębiorców zorganizowaliśmy już kilka imprez i staliśmy się ważnym miejscem na mapie e-sportowych turniejów organizowanych w Polsce.

 

Pierwszy e-sportowy turniej offline zorganizowany przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS odbył się 23 września 2017 roku. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku i wzięło w niej udział 39 graczy, którzy rywalizowali na platformie PlayStation4 w grę FIFA 17.

Kolejna inicjatywa tego typu miała miejsce w styczniu 2018 roku. Tym razem członkowie stowarzyszenia zorganizowali turniej w sali widowiskowej przy remizie OSP w Brańszczyku, a gracze mogli spróbować swoich sił w w PESa 2018. Wśród 24 graczy biorących udział w imprezie nalazł się youtuber PENTOZA133 oraz Mistrz Polski PES 2017 znany jako Nieswiec1913.

Ostatni z zorganizowanych do tej pory turniejów offline-owych w Gminie Brańszczyk miał miejsce na początku lutego 2018 roku i odbył się również w sali widowiskowej przy remizie OSP w Brańszczyku. W imprezie przeznaczonej dla sympatyków gry FIFA 18 na platformach XBOX ONE oraz PlayStation4 wzięło udział łącznie 66 graczy.

W maju 2018 roku członkowie Stowarzyszenia BOCIAN KRiS promowali inicjatywy e-sportowe organizowane na brańszczykowskiej ziemi na turnieju GAME MASTERS SERIES w Warszawie. Stowarzyszenie BOCIAN KRiS jako jeden z organizatorów tej imprezy mogło obserwować zmagania najlepszych graczy w Polsce w grę PES 2018 rywalizujących na PC-tach, którzy zapowiedzieli Swoją obecność na kolejnych turniejach e-sportowych w Naszej Gminie.

Artykuły i zdjęcia z turniejów e-sportowych dostępne są na stronie stowarnyzyszenia oraz facebook’owym fapage’u.